אילנה אביטל

אילנה אביטל

אילנה אביטל היא זמרת ושחקנית מנוסה ומוערכת, הפעילה למעלה משלושה עשורים בנוף התרבות הישראלית מאז התגלתה בפסטיבל הזמר תשל"ז.
אילנה אביטל מצטיינת ביכולתה הווקאלית הגבוהה ולאורך השנים העניקה לנו להיטי פופ אלמותיים כמו "אותך", "שובי לים", "connection" ועוד רבים וטובים. בשנים האחרונות אביטל מופיעה ברחבי הארץ במופעי שירים בעברית ובצרפתית, הפקות שונות , הצגות ותכניות אירוח.
בימים אלה מופיעה אילנה אביטל במופע חדש בליווי של נגנים הנקרא "נשיקה צרפתית" ובו היא חוזרת למחוזות ילדותה ומבצעת את מיטב השאנסונים הצרפתיים המוכרים והאהובים על כולנו תוך שילוב קטעי קישור מרגשים ומשעשעים, סיפורים מחייה ואנקדוטות לרוב. לקהל מובטחת חוויה מוסיקלית מרגשת המשלבת ניחוחות אירופאיים והומור ישראלי בדרכה המיוחדת ומשובבת הנפש של אילנה אביטל .


היסטוריה:
אילנה אביטל נולדה ב 1960 בפריז ועלתה לארץ בגיל 11. את הקריירה המוסיקלית שלה החלה כילדת פלא כאשר כבר בגיל 13 הקליטה 3 שירים בצרפתית עבור חברת תקליטים גדולה. בגיל 16 גילה אותה המפיק הידוע שלמה צח (מי שלימים היה בעלה של אילנית) ולקח אותה תחת חסותו.
הפריצה הגדולה של אביטל לשוק הזמר הישראלי החלה בפסטיבל הזמר 1977 בהיותה בת 17 בלבד עם הלהיט "אותך". כשנה מאוחר יותר הפתיעה אילנה אביטל כאשר קטפה את המקום השלישי בתחרות זמר בינלאומית עם השיר "לאהוב" ומאוחר יותר באותה השנה יצא אלבומה הראשון בעברית "לאהוב אותך".
ב 1983 זכתה אילנה אביטל במקום החמישי בקדם אירוויזיון עם הלהיט "עוד ועוד" ושנה מאוחר יותר יצא אלבומה השני "בזכות ימים כאלו". באותה שנה זכתה אביטל גם במקום השני בקדם האירוויזיון הצרפתי. בשנים הבאות השתתפה בעוד מספר תחרויות זמר בינלאומיות.
ב- 2001, לאחר מספר שנים של שקט יחסי החלה שוב הקריירה של אילנה אביטל לנסוק והפעם דווקא בתחום המשחק. קריירת המשחק של אביטל החלה בטלנובלה המצליחה "לגעת באושר" ולאחר מכן בסרט ההמשך ל-"אסקימו לימון", בסדרת הטלוויזיה "סיטי טאוור" ובמחזמר שובר הקופות "מרי לו" לשירי צביקה פיק. ב 2004 הוציאה אילנה אביטל אלבום כפול ובהמשך אף פנתה להוראת משחק כסגנית מנהלת אמנותית של בית הספר לאומנייות הבידור "הבמה".
הזמנה ופרטים נוספים