יורם טהרלב

יורם טהרלב

יורם טהר-לב - משורר ופזמונאי. נולד וגדל בקיבוץ יגור. טהרלב כתב מספר רב של שירים ופזמונים. ביניהם שירי אהבה, טבע, רעות ומולדת. יורם טהר לב נחשב, ובצדק, למייצג של "שירת ארץ ישראל". שיריו החדשים והישנים, כאחת, מרגשים אותנו משום שהם ראי לתולדותינו, להוויתיינו. פיזמוניו עוסקים בעבר התנכי שלנו, במסורת, בגלויות, בציונות, בעליות, בהתיישבות, בארץ ובנופיה, במדינה ובצבאה - במלחמות ובימי שלום.


לצד שירים לאומיים כתב יורם טהר לב גם שירים אישיים, שירים נופיים, שירים עליזים, שירים הומוריסטיים,  להיטים עבור הלהקות הצבאיות - ביניהם: "ישנן בנות", "הייה לי חבר הייה לי אח", "שירו של צנחן", "גבעת התחמושת" ועוד. הוא הרבה גם לכתוב שירים למופעי בידור אחרים, לילדים ולמבוגרים, ורבים מפזמוניו זכו בתחרויות זמר, והיו ללהיטים.
המנגינות לשיריו נכתבו בידי טובי המלחינים ביניהם משה וילנסקי, נורית הירש, אפי נצר ונחום היימן. שירו הראשון שהולחן היה השיר: "את ואני והרוח".


אנו גאים למנות בין אלה שצחקו, בכו והתמוגגו בהופעות:
את הסגל האקדמי של אוניברסיטאות ומכללות, צוותי רופאים ואחיות, קבוצות עורכי דין, רואי חשבון, אנשי עסקים ומנהלי חברות, בוגרי המכללה לביטחון לאומי, הרמטכ"ל והמטה הכללי של צה"ל, אורחי בית הנשיא, שופטי בית המשפט העליון, אגודות וארגונים רבים, חברות הייטק, מורי תיכון, יחידות מובחרות בצה"ל, קיבוצים, מתנ"סים וישובים בכל הארץ.


יורם טהרלב במופע "קום והתעלף בארץ ".
מופע תוסס, מלא הומור וצבע. יורם עוזר לנו לצחוק על חיינו במדינה מלאת סתירות. "קום והתעלף בארץ" הוא מופע סטנדאפ יהודי-ישראלי אמיתי, מפתיע ומקורי, מצחיק עד דמעות, אך גם מרגש וחם. זוהי תעודת זהות על הישראלי של היום, הפוסע בצעד מהסס אל תוך המילניום החדש.
בחן ובקריצה האופייניים לו, טהרלב מציג את עולמו של הישראלי בן ימינו. הוא מנסה לבנות גשר צר מאוד של הומור מעל המחלוקות היומיומיות של חיינו במדינת ישראל ומנסה להחזיר לנו את ההומור היהודי שכמעט איבדנו.
"קום והתעלף בארץ" הוא מופע מבדר ומשעשע, ועם זאת, חכם ואינטליגנטי, המסתכל על חיינו מתוך גאווה על ההישגים אך תוך מתיחת ביקורת מושחזת על מחדלינו וחולשותינו.


יחד עם יורם מופיעה דלית כהנא, זמרת איכותית וטמפרמנטית, שמלהיבה את הקהל, סוחפת אותו לקחת חלק בשירים, ומעניקה למופע כולו עומק ועושר אמנותי לצד ביצועים מלאי הומור וקצב.


קום והתעלף בארץ
(
מאת יורם טהרלב)  

קום והתעלף בארץ
סע בוולבו החדיש
וודאי תפגוש בדרך
איזה ג'יפ עם נובוריש.
התבונן בכל דרכיה
כל מטע, שדה וגן,
אל תשכח כי זאת הארץ
היא בסך הכל נדל"ן.


 


כל קיבוץ היום זה קניון
כל מושב מרכז קניות
כל חורשה חניון לרכב
כל בוסתן אולם שמחות.
מן הטרקטור החורש
רק נשאר הטרקטורון
וחזה של דוגמנית
זה היום נקרא חזון.


 


קום והתעלף בארץ
אל תהיה כל כך לחוץ
אם בבית שבנית
אומרים לך: "תצא בחוץ!"
אם בהר חצבת אבן
ובניין חדש נחנך
את הכל, אחי, בנית
בשביל נחמן נח-נח-נחס!


 


זאת הארץ בה הרמנו
גם חומה וגם מגדל
אך היום צריך ויאגרה
כדי לזקוף את המורל.
פעם בערה האש
בלבבות היהודים
אך היום האש במנגל
הלבבות על שיפודים.


 


אז קום והתעלף בארץ!


 
הזמנה ופרטים נוספים