טוביה צפיר - סטנדאפ

טוביה צפיר - סטנדאפ

ביוגרפיה
טוביה צפיר, אשר נחשב לאחד מגדולי הקומיקאים והשחקנים בישראל נולד בשכונת פלורנטין בתל אביב בשנת 1945. את דרכו המקצועית החל צפיר בראשית שנות השישים עת שירת בלהקת הנח"ל שם התבלט ורכש לו מקום של כבוד.


בין השנים 1974-1976 השתתף בתכנית הסאטירה האלמותית "ניקוי ראש", שם הציג לראשונה את כשרון החיקוי שלו לצד רבקה מיכאלי, עליזה רוזן, דובי גל, ספי ריבלין ועוד רבים וטובים. צפיר חיקה בתכנית פוליטיקאים לרוב והתעסק בנושאים אקטואליים ברוח התקופה כמו מלחמת יום כיפור, ממשלת רבין הראשונה והחברה הישראלית ככלל. התכנית צברה לה מעריצים רבים ומעמד מיתולוגי לצד האשמות בנטייה שמאלנית מובהקת ואף נסיונות להפיל את השלטון.


בשנות השמונים הופיע טוביה צפיר פעמים רבות בתכנית האירוח "סיבה למסיבה", שם כזכור לכולנו המשיך ביכולת החיקוי המפעימה שלו לצד מערכונים רבים וכמו כן השתתף אף בתכנית הטלוויזיה "קרובים קרובים". בהמשך נרשמו מספר שיתופי פעולה בינו לבין הסטאטיריקן הידוע אפריים סידון (אשר כתב גם מערכונים רבים לתכנית "סיבה למסיבה" ובהמשך ל-"חרצופים") לטלוויזיה כגון התכנית "חגיגות סיום הרוטציה".
בהמשך כאמור, העניק טוביה צפיר את קולו לדמויותיהם של "החרצופים", כמו כן הופיע מספר פעמים בתכנית האירוח של יאיר לפיד והחל משנת 2004 החל לשחק בתכנית הטלוויזיה "השיר שלנו" וב- "טלנובלה בע"מ". את קריירת הדיבוב שלו המשיך בשנים הבאות בסרטי אנימציה כמו: "אלאדין", "שובו של ג'אפר", ו-"אלאדין מלך הגנבים".
מעבר לקריירה הטלוויזינית שלו, השתתף צפיר במספר לא מבוטל של סרטי קאלט ישראלים כגון: "חגיגה בסנוקר", "גבעת חלפון אינה עונה", "הלהקה", "יופי של צרות", "צ'ארלי וחצי" ועוד רבים וטובים.
בשנים האחרונות הוציא טוביה צפיר קלטות רבות לילדים בדמותו של "סבא טוביה", השתתף בהצגות ילדים ואף כתב ספרים עבור קהל יעד זה. במקביל, ממשיך טוביה צפיר להופיע על הבמות במופעי הומור וסאטירה ומזכיר לכולנו את כשרונו האדיר כקומיקאי ותיק ובעל שם בארצנו.


המידע אודות טוביה צפיר מוגש על ידי mofaim.co.il - ייצוג אמנים, בדרנים ישראלים ומופעים.
הזמנה ופרטים נוספים